
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
ElolvasomA Világgazdaságnak küldött elemzésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány a 2010 és 2026 közötti időszakot vizsgálta.
ElolvasomA Medicina 2000 Járóbeteg Szakellátási Szövetség 2026 áprilisában ismét felmérte tagjai körében, hogy mennyit kell várakozniuk a betegeknek ahhoz, hogy bejussanak az egyes szakrendelésekre. A legfrissebb adatok alapján immár átlagosan 35 nap a várakozási idő, de az egyes szakmák között nagyok a különbségek. Az intézményvezetők ezúttal arról is véleményt mondtak, hogy szerintük hogyan lenne csökkenthető a várakozás.
ElolvasomSzeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő és publikáló rendszer – erről Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter beszélt csütörtökön, amikor a miniszterelnökkel bejárást tartott a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban.
ElolvasomTisztelt Kollégák, Kedves Olvasók!
Egy klinikai vizsgálat miatt indult rendőrségi intézkedés a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikáján – közölte az intézmény.
Elolvasom