Bejelentkezés
 
 
Az egészségügyi és a szociális vállalkozók is kérik a közterhek megfizetése alóli mentességet a koronavírus járvány miatt2020. április 4. (szombat) 21:00

A koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedések kiterjesztését kéri a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) a nem kisadózó vállalkozásként működő egészségügyi vállalkozásokra.

Elolvasom
Magyarázatot várnak a tisztifőorvostól az alapellátók2020. április 3. (péntek) 18:31Magyar Orvosi Kamara

Védőfelszerelés nélkül az életkori korlát miatt hozzávetőleg felére csökkent alapellátó létszám tovább apad, írják a nyílt levélben.

Elolvasom
A járvány egészségügyi szolgáltatókra gyakorolt gazdasági hatása2020. április 1. (szerda) 18:29Magyar Orvosi Kamara

A Magyar Orvosi Kamara tagsági fórumán egy csapat alakult az egészségügyi vállalkozások gazdasági kárának felmérésére. A problématérképet és a javaslataikat 2020.04.01-jén felterjesztik a MOK Országos Elnökségének.

Elolvasom
Válaszolt az EMMI az egészségügyi dolgozók járványhelyzet kapcsán felmerült kérdéseire2020. március 27. (péntek) 19:57

Az egész világot érintő CoVID-19 járvány márciusban elérte Magyarországot is. Az egyre súlyosbodó járványhelyzet és a megfékezésére irányuló kormányzati intézkedések kapcsán számos kérdés merült fel az élvonalban dolgozó orvosokban, egészségügyi és egészségügyben dolgozókban, olyan alapvető témakörökben - a teljesség igénye nélkül - mint a munkaidő, munkarend, rendkívüli munkaidő díjazása - veszélyességi pótlék, pihenőidő, rendkívüli helyzet hatása a rezidensképzésre.

Elolvasom
news/1_0_340.jpgAZ OSZSZ ÉS A MOSZ KÖZÖS NYILATKOZATA2020. március 16. (hétfő) 11:12

Az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége (OSZSZ) és a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) vezetői a hétvégén találkozót tartottak, ahol áttekintettük a koronavírus-járvány miatt felmerült problémákat.

Elolvasom
A tagadás nem gyógyít. január 11. (hétfő) 00:00nepszava.hu

Úgy látszik, Magyarországon a betegjogoknak már nincs létjogosultságuk. Ha a szolgáltató vagy az egészségügyért felelős államtitkár azt mondja az ellátásról, hogy az rendben van, apelláta nincs, hiába tapasztalja az állampolgár az ellenkezőjét. Nincs semmilyen fórum arra, hogy a hangját hallassa. Ha mégis szóhoz jut, akkor meg az egészségügyi államtitkár a Bayer show-vendégeként döngöli a talajba: „Aki az egészségüggyel kapcsolatba kerül, alapból nincs jól, hiszen rosszul érzi magát, mert beteg. Ott már a rossz közérzethez csak egy kicsi kell, hogy indulattá formálódjon…. Általában ezek az újbolsik ezekre mennek rá, hogy az elégedetlenségből indulatot kovácsoljanak”. 

Elolvasom
Oldalak (838): « Első ... 835 836 837 838
Kapcsolat Adatvédelem Számlaszámunk: 11100104-18180169-36000001 Látogatók: 31201502 Cikket olvasták: 10128 Layout & Coding: Dexef Kft.