Bejelentkezés
 
 
Durva felmondási hullám jön az egészségügyben? 2024. szeptember 6. (péntek) 07:16atv.hu

Az egészségügyi dolgozók nagyarányú felmondása jöhet, miután kiderült, hogy a kormány milyen módon kívánja átalakítani a dolgozók munkaidejére vonatkozó szabályokat. A Belügyminisztérium tervezetében például az szerepel, hogy az eddigi kettő helyett akár havi hat ügyeletet is elrendelhetnek a munkavállaló beleegyezése nélkül. 

Elolvasom
Álhírterjesztéssel vádolja a Belügyminisztérium az Orvosi Kamarát, miután az fenyegetőnek látja a kormány tervét2024. szeptember 5. (csütörtök) 17:21444.hu

Dr. Srádi Péter MOSZ elnök interjút adott a 444.hu-nak.

Elolvasom
A MOK és a MOSZ további lépéseket tesz a szakma és a biztonságos betegellátás érdekében 2024. szeptember 5. (csütörtök) 13:08Magyar Orvosok Szakszervezete - Magyar Orvosi Kamara

A Belügyminisztérium (BM) Egészségügyi Államtitkársága értekezletet hívott össze 2024. szeptember 4-ére, amelyen részt vett a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ), a Magyar Kórházszövetség, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói, valamint a Gyógyszerészi Kamara, az MSZ EDDSZ és a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete. A megbeszélés témája az egészségügyi dolgozók munkaszervezési szabályainak módosításáról szóló, a MOK részére eleve normaszövegként megküldött tervezet megvitatása volt.

Elolvasom
Újabb tömeges elvándorlás fenyeget az egészségügyben2024. szeptember 5. (csütörtök) 08:01economx.hu

Az orvosokat segítő szakemberek ügyeleti kötelezettségének szigorítása lehet a következő súlyos csapás a kivéreztetett rendszeren.

Elolvasom
Védettségi igazolványért adott be sóoldatot a doktornő, több mint száz emberrel ül most a vádlottak padján2024. szeptember 5. (csütörtök) 07:34economx.hu

Lezárta a nyomozást a rendőrség annak a jánoshalmi doktornőnek és társainak az ügyében, akik több mint száz embernek igazolták jogosulatlanul azt, hogy beadták nekik a koronavírus elleni oltást.

Elolvasom
„Nagyon aggódunk, hogy kiürülnek a műtők” – tömegesen hagyhatják el a pályát az orvosok a kormány új tervezete miatt 2024. szeptember 5. (csütörtök) 07:24rtl.hu

Tömegesen hagyhatják el a kórházakat a szakdolgozók és az orvosok – főleg a műtéti területeken dolgozók – a kormány újabb tervezett jogszabály-módosítása miatt, tudtuk meg a Független Egészségügyi Szakszervezettől. Eszerint a jövőben háromszor több ügyeletet is elő lehetne írni az orvosoknak és szakdolgozóknak, kevesebbet fizetnének a többletmunkáért, és hosszabb lenne a munkaidő. A tervezet ellen a Magyar Orvosi Kamara tiltakozik.

Elolvasom
Oldalak (839): « Első ... 384 385 386 387 ... Utolsó »
Kapcsolat Adatvédelem Számlaszámunk: 11100104-18180169-36000001 Látogatók: 31209895 Cikket olvasták: 10129 Layout & Coding: Dexef Kft.