A Semmelweis Egyetem az elmúlt években a magyar egészségügy egyik legfontosabb szereplőjévé vált. Országos intézetek kerültek az egyetemhez, jelentősen nőtt a betegellátási teljesítmény, miközben a Merkely Béla rektor által megfogalmazott cél továbbra is az, hogy a Semmelweis a világ vezető orvos-egészségtudományi egyetemei közé kerüljön. Ugyanakkor az országos rendszer számos problémával küzd: hosszú várólisták, szakemberhiány, finanszírozási feszültségek és elmaradó népegészségügyi eredmények terhelik az ellátást. A professzor nemrég szokatlanul élesen fogalmazott a kardiovaszkuláris betegségek háttérbe szorításáról, miközben az egyetem integrációs politikája és az új egészségügyi miniszter tervei között látszólag mutatkozhat néhány vitás pont. Ezekről is kérdeztük a Semmelweis Egyetem rektorát.
ElolvasomA gombelemek lenyelésének veszélyére figyelmezteti a szülőket a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, miután egy héten belül négy gyermek került be a kórházba nyelőcsőbe szorult gombelem okozta sérülésekkel.
ElolvasomA kormányfő közlése szerint rendkívüli pénzt kapnak a kórházak, jön a vagyonadó első tervezete is, de úgy fest, hogy a babaváró támogatáshoz is hozzányúlnak.
ElolvasomMagyarország továbbra is jelentős egészségügyi lemaradással küzd az Európai Unió más országaihoz képest – erre figyelmeztet az Európai Bizottság friss országjelentése. A magyarok átlagosan közel öt évvel rövidebb ideig élnek az uniós átlagnál, miközben a megelőzhető halálozás, az elhízás, a dohányzás, valamint a szakemberhiány is komoly kihívást jelent. Brüsszel szerint az egészségügy problémái már nem csupán népegészségügyi, hanem gazdasági kockázatot is jelentenek az ország számára.
Elolvasom
Jogod van tudni! II. rész2026. június 10. (szerda) 07:12Magyar Orvosok SzakszervezeteElolvasomAz egészségügyről, a magán- és köfinanszírozott ellátás viszonyának rendezéséről is szó esett hétfőn a T. Házban.
Elolvasom