Egyedülálló kutatást készített a Patent Egyesület arról, hogy mi történik Magyarországon a nőkkel, amikor abortuszra jelentkeznek.
Nem javult az abortuszra kényszerülő nők helyzete – derült ki a Patent Egyesület kutatásából. Arról, hogy pontosan mi zajlik az érintetteknek életük ezen szakaszában, pénteken az „Amikor mást tettek be, az nem fájt ugye?” címmel a Közép-Európai Egyetemen (CEU) szervezett konferencián beszéltek a szakemberek, írja a Népszava online.
Az egyesület kutatói – Dés Fanni és Les Krisztina – az abortuszhoz való hozzáférés hazai lehetőségeit vizsgálták, több mint 100 nő bevonásával. A szerzők hangsúlyozzák: a kutatás nem reprezentatív, így általános következtetéseket nem lehet levonni az eredményekből.
A kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy az abortuszra kényszerülők: milyen élethelyzetben hozták meg a döntésüket, milyen érzésekkel kellett megküzdeniük és hogyan reagált a környezetük. Hogyan bántak velük azok a szakemberek, akiket kötelezően be kellett avatniuk? Milyen tapasztalataik voltak a beavatkozást végző egészségügyi intézményekkel? Mi az általános véleményük a magyar abortuszszabályozásról?
A kérdőívre válaszolók 92 százaléka változtatna magyar abortuszszabályozáson.
A legnagyobb arányban a szívhangrendeletet kritizálták. Az egyik válaszadó, aki maga is az egészségügyben dolgozik, úgy fogalmazott: a szívhanghallgatásos történet borzasztó. Nem fognak ettől más döntést hozni a nők. Ez kegyetlenség.
További részletek a nepszava.hu-n.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza