Összesen 11 konzultációs szoba áll rendelkezésre, és a folyamat elején 7 orvos vizsgálja az oltási státuszt.
Közel háromezren vannak túl az oltáson a miskolci megyei kórház adatai szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. Az Észak-Magyarország ott volt kedden reggel a helyszínen, mielőtt kinyitott hazánk legnagyobb oltóhelye. A megyei kórházban napi több száz oltakozó fogadására készültek fel. Megtudtuk, hogy egy páciens esetében az oltási folyamat fél óra alatt lezajlik. A tűszúrásra érkezők úgy segíthetik az egészségügyi dolgozók munkáját, ha kitöltött dokumentumokkal érkeznek - írta a boon.hu.
Egyirányúsított „útvonalon” tervezték meg az oltás folyamatát: az egyik bejáraton érkeznek a jelentkezők, végigmennek a folyamaton, és a folyosó végén lévő kijáraton pedig távoznak.
Összesen 11 konzultációs szoba áll rendelkezésre, és a folyamat elején 7 orvos vizsgálja az oltási státuszt. A szobában orvos és adminisztrátor fogadja az érkezőket. Amennyiben lehetőség van az oltásra, akkor az adminisztratív folyamatok elkezdődnek, és a páciens a folyosón foglal helyet.
– Egyszerre két pácienst is tudunk oltani, akik fekvő vagy ülő helyzetben is helyet foglalhatnak – mutatja be a helyiséget dr. Molnár Márta, intézeti higiénés főorvos. A védőinjekció beadását követően a váróteremben egészségügyi szakszemélyzet felügyelete mellett még 15-20 percet kell várni. Azt nézik: kialakul-e egy esetleges reakció, vagy sem, szükséges-e beavatkozni. A panasz- és tünetmentes megfigyelést követően a következő orvosi konzultációs szobába kell átmenni, ahol az illető megkapja az előjegyzési rendszerben a második szúrásra az időpontot, valamint az oltási kártyát. Ezt követően távozhat.
– Informatikailag folyamatosan nyomon követett technológiával, betegre szólóan történik a vakcina kiszerelése, tehát a tévesztési lehetőség a rendszerben szinte nulla – hangsúlyozza. További részletek a cikkben
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza