Fontos, hogy az ajánlás, kinek mennyit érdemes fogyasztania magnéziumból, az életkor, életmód és az egészségi állapot függvényében változhat.
A magnézium jótékony hatásai széles körben ismertek, étrend-kiegészítőkben is az egyik leggyakrabban alkalmazott összetevő a vitaminok és a kalcium mellett. Azt azonban kevesen tudják, hogyan és mikor is kell szedni a magnéziumot ahhoz, hogy hatása is legyen, fel tudjon szívódni. Szemben ugyanis sok más ásványi anyaggal, a magnézium szedésénél erre különösen figyelni kell: rengetegen szedik be hiába a drága tablettákat, az nem hasznosul a szervezetükben - írta a pénzcentrum.hu.
Akárcsak a kalcium, a magnézium kapcsán is számos tévhit él a köztudatban a mai napig. Mivel a magnéziumnak számos jótékony hatása van, melyek nagyrészt ismertek is, sokan szedik étrend-kiegészítő formájában ezt az elemet. Az egyik nagy tévedés, amely a magnéziumot övezi, hogy minél nagyobb dózist érdemes szedni belőle - ez nincs így, bizonyos mennyiség felett a szedése felesleges, mert a túl nagy dózis pedig nem is szívódik el, ráadásul hasmenést okoz.
A magnézium nem olyan étrend-kiegészítő, mint például a D-vitamin, amiből jellemzően nem viszünk be és nem állít elő eleget a szervezet és ajánlott lenne étrend-kiegészítő formájában szedni. Ellenkezőleg, a szükséges mennyiségű magnéziumot kiegyensúlyozott táplálkozás esetén már az étkezés útján bevisszük a szervezetbe. Külön szedésére akkor lehet szükség, hogyha a szervezet igénye megnő a magnéziumra, vagy a felszívódás károsodott.
A másik gyakori tévhit, hogy a magnéziumot kalciummal, vagy más gyógyszerrel együtt érdemes bevenni, miközben a magnézium épphogy akadályozhatja a többi szer, vagy a saját felszívódását, ha nem önmagában veszi be valaki. Valószínűleg a kombinált pezsgőtabletták megjelenése miatt terjedt el a tévhit, hogy a kalciumot és magnéziumot együtt érdemes szedni, pedig a kalcium blokkolja a magnézium felszívódását.
Továbbiak a teljes cikkben.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza