Év végéig valamennyi állami kórházban – a belügyminiszter utasítására – új beléptető rendszert vezetnek be.
Az orvosoknak és más dolgozóknak az intézmény be- és kijáratainál elhelyezett készülékeken kell lehúzniuk a mágneskártyájukat. Az eszköz videófelvételt is készít a személyről, hogy a kártyákkal ne lehessen visszaélni – derült ki Lengyel László, a Belügyminisztérium helyettes államtitkárának előadásából a Magyar Kórházszövetség konferenciájának második napján, csütörtökön. Magyarázatként azt mondta: „Láttuk, hogy vannak egyes kórházak, ahol nagyon eltérnek az átlagtól az orvosi teljesítmények, feltételeztük, hogy kell lenni valami okának.” Hozzátette: „Akinek nyolc órát fizetünk, az legyen benn nyolc órát" - írja a Népszava.
A helyettes államtitkár előadása alatt gyakran hallatszott morgolódás az orvos, illetve intézményvezetőkből álló hallgatóság soraiból.
Arra, hogy valami gond van a „gyógyítási-teljesítménnyel”, Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) főigazgatója is utalt.
Ő előadásában arról beszélt, hogy 143 milliárd forintnyi ellátás maradt el összességében az átlagfinanszírozás éve alatt. Idén februártól visszaállt a rendszer a teljesítményelszámolásra. Ezzel februárban a korábbiaknál 6 milliárd forinttal kevesebbet fizettek ki kórházaknak: ennyivel kevesebb ellátást végeztek ahhoz képest mint amennyi alapján az átlagfinanszírozást kalkulálták. Az utolsó, covid előtti „békeévhez” hasonlítva is 12 százalékos teljesítménycsökkenés van a betegellátásban.
További részletek a nepszava.hu cikkében.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza