Azt szeretnénk elérni, hogy az eddigi 8-10 év sikertelen próbálkozás 1-2 évre csökkenjen a pároknál.
Meddőségi kezelés, onkológiai ellátás, terhesgondozás – ezen a három területen biztosan szeretne elérni jelentős fejlődést 2-3 éven belül Várbíró Szabolcs, a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika új vezetője. A professzor a délmagyar.hu-nak elmondta, szülésznőképzés indul Szegeden a közeljövőben.
Várbíró Szabolcs szeptember elseje óta vezeti a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáját, az elmúlt hónapokban pedig már sikerült is több új kollégát felvennie. A fővárosból érkezett professzor úgy véli, lelkes csapat fogadta a szegedi klinikán, amelynek jók az adottságai, viszont csak akkor tudnak előrehaladni, ha gyarapodik a csapat. A beszélgetés során kiderült, a fokozatos építkezés jegyében 2-3 év alatt jelentős változást szeretne elérni.
Három szakmai programot szeretnék indítani, ezek előkészítése jelenleg is zajlik. Az egyik program a meddőségi kezeléseket érinti. Véleményem szerint az eddigi koncepció csupán a lombikintézetek támogatásában merült ki, ráadásul az intézetekbe idősebb korban kerültek a betegek, utolsó pillanatos, gyors lombik eljárást kérve. Éppen ezért szeretnénk egy meddőségi szűrőprogramot indítani, hiszen ha a vizsgálatokon talált eltéréseket mind a női, mind a férfi oldalon helyreállító kezelésekkel rendezzük, akkor utána a betegek többségének nem lesz szüksége a gyermekvállaláshoz lombikra. Ha mégis szükség lenne rá, akkor pedig sokkal fiatalabb korban történik az, a sikeresség pedig a mostani többszöröse lehet. Azt szeretnénk elérni, hogy az eddigi 8-10 év sikertelen próbálkozás 1-2 évre csökkenjen a pároknál – osztotta meg a lappal.
A harmadik meghatározott célom a terhesgondozás új szintre emelése, hiszen az anyagcsere-betegségek megelőző és egészségmegtartó kezelésével eredményesebbek leszünk, mint a betegségek későbbi keresésével és gyógyításával. Ezt úgy tudjuk elérni, hogy a terhességi magas vérnyomást és cukorbetegséget nem a harmadik harmadban kezdjük el kezelni, hanem már az első harmad végén felismerjük, megelőzzük és egyensúlyban tartjuk. Emellett az ultrahangos diagnosztika fejlesztésével időben fel tudjuk ismerni a fejlődési rendellenességeket és a magzati betegségeket – mutatott rá.
További részletek a teljes cikkben.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza