Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint 24-en felmondtak, 21-en nyugdíjba mennek, 6-an pedig másik megyébe.
Eddig 24 védőnőről tudható, hogy felmond, 21 pedig nyugdíjba megy, miután holnaptól a megyei kórházakhoz tartoznak majd. Ezt az Országos Kórházi Főigazgatóság közölte az RTL Híradóval. Bár szombattól már az államnak kellene működtetnie a védőnői szolgálatokat, még mindig nem lehet tudni az önkormányzatoknak kell-e fizetniük és milyen számlákat. Ráadásul sok önkormányzattal még a szerződéseket sem írták alá a kórházak.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint „48 védőnőről tudható, hogy nem ír alá új munkaszerződést.” Kérdés, ez hogy jött ki, mert azt írják: 24-en felmondtak, 21-en nyugdíjba mennek, 6-an pedig másik megyébe. Ez így 51. De ennél fontosabb kérdésekre sem lehet még tudni a választ a polgármesterek szerint. Devecseren például az önkormányzat fizette a védőnők telefonszámláját, kaptak laptopot, van, aki szolgálati lakást is. Nem tudni, mi lesz most ezekkel.
Továbbra is nyitott kérdés, hogy miként fog történni az ingatlannak a karbantartása, adott esetben az ingó eszközöknek a pótlása, hiszen az önkormányzatnak nincsen a mi álláspontunk szerint jogi lehetősége arra, hogy egy olyan intézmény esetében előlegezzen meg pénzkifizetéseket, amely intézménynek a fenntartása már nem az ő feladata jogilag – mondta Ferenczi Gábor, Devecser polgármestere.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság az RTL Híradónak azt írta: a rezsidíjat, a karbantartások és a takarítás költségeit eddig is a „Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő biztosította”. Csak annyi változik, hogy nem az önkormányzatoknak, hanem a kórházaknak folyósítja majd. A kórházak pedig megegyeznek az önkormányzatokkal abban, hogy „milyen költségek finanszírozásra használják fel az összeget”. Csakhogy még mindig egyezkednek, miközben szombattól már él az új rendszer. Sok önkormányzattal nem kötötték még meg a kórházak a szerződést. Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint július 31-ig ráérnek.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza