A legkevesebb konzultációt Svédországban mérték, ahol 2,3 orvos-beteg találkozás jutott egy lakosra.
2021-ben az uniós tagállamokban a betegek átlagosan 3-8 alkalommal találkoztak kezelőorvosaikkal, egy magyar háziorvos 2022-ben 13-15 ezres betegforgalmat bonyolított. Az Eurostat friss elemzése szerint Szlovákiában, Németországban és Magyarországon mennek a betegek a legtöbbet orvoshoz, írja a Napi.hu.
Az uniós tagállamok közül Szlovákiában volt a legmagasabb az orvosi konzultációk száma, ahol egy lakosra 11 egészségügyi konzultáció jutott. A rangsorban a következő tagállam Németország, ahol 9,6 orvosi konzultáció jutott egy lakosra, a harmadik legtöbb orvos-beteg találkozást pedig Magyarországon mérték, ahol 2021-ben 9,5 orvos-beteg találkozót regisztráltak lakosonként.
Hollandiában 8,6 valamint Csehországban 7,8 orvos-beteg találkozás volt 2021-ben - írja az Eurostat elemzése.
A legkevesebb konzultációt Svédországban mérték, ahol 2,3 orvos-beteg találkozás jutott egy lakosra, valamint Görögországban, ahol pedig 2,7. Portugáliában sem rohantak az orvoshoz a lakosok, ahol 3,5 konzultációt, valamint Dániában sem, ahol 3,8-at, Finnországban és Észtországban pedig 4,1 orvos-beteg találkozást regisztráltak.
Ugyanakkor az Eurostat arra is felhívja a figyelmet, hogy 2018 és 2020 közötti négyéves periódushoz képest az orvosi konzultációk átlagos száma 2021-ben 24 uniós tagállam közül 19-ben csökkent. Kivétel Lettország, ahol 5 százalékos növekedést, Szlovákia, Lengyelország és Ausztria, ahol 3-3 százalékos emelkedést és Csehország, ahol 1 százalékos emelkedést mértek.
További részletek a Napi.hu cikkében.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza