Bejelentkezés
 
 
2024. február 6. (kedd) 07:10mfor.hu

Csaknem ezer forinttal megemelték az anyatej literenkénti árát

Ma már szervezetten, háztól-házig, gépkocsiban, hűtőtáskával működik az anyatejgyűjtés, a pénzt pedig átutalják.

Eddig 2700 forintot fizetett az állam egy liter anyatejért, február 1-jétől azonban ezt felemelték 3500 forintra - hívta fel a figyelmet a változásra az mfor.hu. a legfrissebb Egészségügyi Közlöny alapján. Az anyatej megemelt ára továbbra is adómentes jövedelem a tejadó anyák számára. Az anyatej árát havonta számolják el, az összeget postán küldik, vagy a tejadó anyák bankszámlájára utalják.

Kezdetben a fővárosban, s megyei városokban az úgy nevezett hagyományos Anyatejgyűjtő Állomásokon a tejadó anyák a helyszínen fejték le tejüket, ma már azonban szervezetten működik a háztól-házig anyatejgyűjtést. Ennek köszönhetően az anyatej szállítása ma már a gépkocsiban hűtőtáskában történik. Az anyatejgyűjtő állomások listája a teljes cikkben olvasható.

Vissza
Kapcsolat Adatvédelem Számlaszámunk: 11100104-18180169-36000001 Látogatók: 24262826 Cikket olvasták: 408 Layout & Coding: Dexef Kft.