Egy endokrinológiai magánrendelés akkor is teljes kapacitással működhet, ha nem az ország legkiválóbb endokrinológusa dolgozik ott.
Meredeken esik a magánszektor azon készsége, hogy ne csak az ellátási környezetet illetően, hanem orvosszakmailag is valóban kiemelt szolgáltatást nyújtson a betegeknek – fogalmazta meg a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) szerda esti, online ülésen Váradi Péter, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének alelnöke. A munkaerőhiány miatt a szolgáltatók versenyeznek az orvosokért, így sokszor nem feltétlenül a legkiválóbb szakemberek megnyerése a cél, mint inkább az, hogy egyáltalán kínálni tudjanak olyan szolgáltatást, amelyre a vevőkör részéről igény mutatkozik. Mint példaként hozta, egy endokrinológiai magánrendelés akkor is teljes kapacitással működhet, ha nem az ország legkiválóbb endokrinológusa dolgozik ott. Mindez azt eredményezi, hogy a magánellátás színvonala nem elrugaszkodik, mint inkább közelít az állami ellátáséhoz - tudósított a medicalonline.hu.
Egy-egy orvos munkájának minőségi mutatóit az állam tudná előállítani az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt) adatai alapján – többek között ez is kiderült az ülésen, ahol a szakemberek arról beszéltek, milyen szerepet kaphatnának a magánszolgáltatók, az egészségpénztárak és az egészségbiztosítók a betegellátásban. Hogy ez tisztázódhasson, ahhoz elsősorban az államnak kellene megfelelő szabályrendszert és törvényi környezetet kialakítania. Az orvosi munka minőségének mérése komoly kihívást jelent úgy a privát- mint a közellátásban, hiszen ebből a szempontból nem az a lényeg, hogy az adott szolgáltató milyen tulajdonban van, hanem hogy megfelelő szakmai háttérrel tudjanak tőle szolgáltatást vásárolni.
Továbbiak a teljes cikkben
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza