Bejelentkezés
 
 
2023. szeptember 23. (szombat) 09:33economix.hu

Azon gondolkodnak, hogyan léphetnek ki az állami egészségügyből

A válaszadók 54 százaléka azon gondolkodik, hogy elhagyja a közegészségügyet, ez derül ki a Magyar Orvosi Kamara kutatásából.

A járóbeteg szakellátók körében végzett a Magyar Orvosi Kamara (MOK) egy felmérést, amire 1093 orvos válaszolt. A kutatás alapüzenetei, hogy a szakellátó orvosok zöme idősebb generációba tartozik, ezért az egészségügyi kormányzat által bevezetett 8 óra rendelési idő igen megterhelő számukra, mondta Kincses Gyula, a MOK elnöke egy egészségügyi konferencián, ahol a kutatás részleteit ismertette.

A kamara elnöke szerint a fokozott pszichés megterhelés a betegellátás minőségét veszélyeztetheti. Kiemelte: a rendelési idő és a munkaidő nem azonos fogalmak, az egyéb munkafeladatokat az orvosok szeretik saját időbeosztásuk szerint, akár home office-ban végezni - tudósított az economix.hu.

A kamara felmérése szerint az állami egészségügyet elhagyó orvosok egy része vagy nyugdíjba menne, vagy a magánellátásba megy dolgozni, vagy külföldre megy. De az is kiderült, hogy az orvosok egyharmadának semmilyen lehetősége nincs arra, hogy változtasson a helyzetén, vagyis vállalja a napi 8 órás munkát a szakrendelőben.

A felmérésben az orvosok 25 százaléka azt mondta, hogy vállalkozóként napi 6 órában dolgozna tovább; 18 százalékuk nem változtatna; 16 százalékuk pedig illetménycsökkentés árán is a 6 órás munkát választaná; 8 százalék pedig felmondana.

A válaszadók nagy többsége egyetért azzal, hogy még nagyobb munkaterhelést és jövedelemcsökkenést nem vállalnak. És a kutatás szerint az új helyzet kezelhetetlen a rendelőkapacitások és a szakdolgozók munkarendje miatt.

További részletek a teljes cikkben.

Vissza
Kapcsolat Adatvédelem Számlaszámunk: 11100104-18180169-36000001 Látogatók: 16265606 Cikket olvasták: 411 Layout & Coding: Dexef Kft.