Így zajlik az ellátás a szegedi és a szentesi sürgősségi osztályokon - a két vezető orvos mutatja be a munkát.
Balesetet szenvedők, fertőző betegek, mellkasi és végtagfájdalomra panaszkodók - emberek, akik legtöbbször a Sürgősségi Betegellátó Osztályokon keresik a megoldást. Dr. Pető Zoltánnal, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztály vezetőjével és Dr. Bozó Ildikóval, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum Sürgősségi Betegellátó Osztály vezetőjével beszélgetett a szegedi egyetemi portál.
Mint ismertette, a páciensek kétféleképpen kerülhetnek az SBO-ra: az Országos Mentőszolgálaton keresztül, azon belül is a szegedi mentőállomás munkatársainak köszönhetően, vagy pedig úgy, ha saját lábukon sétálnak be. – írja az u-szeged.hu
Gyakran megesik, hogy azok, akiket a mentő hoz be, nem annyira súlyos esetek, mint akik a saját lábukon jönnek be az osztályra. Állt már sorban a pultnál saját magát májon lőtt, stroke-ot vagy szívinfarktust kapott ember, és hoztak már be a kollégák olyan pácienst, akinek az volt az „egyetlen” panasza, hogy csuklik. Sajnos azt kell mondanom, sok olyan beteget látunk, akiknek az egészségügyi ellátás más színterén kellene keresniük a megoldást – osztotta meg Dr. Pető Zoltán.
A helybéliek és a kórház dolgozói nagy reményt fűznek az integrációhoz. Nemcsak szakmai értelemben szeretnének fejlődni, hanem a humánerőforrás területén is.
Az integrációnak már most nagyon sok pozitív hozadéka van. Reméljük, hogy sok fiatal orvostanhallgató, illetve rezidens kerül majd hozzánk, akik közül esetleg néhányan majd úgy döntenek, ha arra kerül a sor, hogy itt szeretnének munkát vállalni – néhány pozícióra még mindig várjuk a megfelelő embert, így örömmel várjuk a jelentkezőket – tette hozzá Dr. Bozó Ildikó.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza