Többek között az általános egészségügyi ellátás biztosítása is szerepel a „Egészség és jóllét” 2030-rá kitűzött részcéljai között.
Az „Egészség és jóllét” megvalósítására a részcélok nyolcvan százalékánál van lehetőség, ugyanakkor a teljesítményellenőrzés lehetősége csak két részcél egy-egy témaköre esetében biztosított – derült ki az Állami Számvevőszék elemzéséből.
A koronavírus-járvány az egészségre, a gazdasági növekedésre, a foglalkoztatásra és a szegénységre gyakorolt hatásaival veszélyeztetheti a 2015-ben, az ENSZ Fejlesztési Csúcstalálkozóján elfogadott Fenntartható Fejlődési Célok megvalósítását. Az Állami Számvevőszék elemzésében a szakértők azt tekintették át, hogy Magyarország miként járulhat hozzá az „Egészség és jóllét” 2030-ra kitűzött célértékeinek megvalósításához, miként illeszkedtek egymáshoz a globális, a nemzeti és a programszintű célok és az azok megvalósítását mérő indikátorok.
A Fenntartható Fejlődési Célok részcéljai között szerepel az anyák és a gyermekek egészsége, a fertőző betegségek visszaszorítása, a környezettel összefüggő betegségek csökkentése, az általános egészségügyi ellátás biztosítása, valamint az, hogy minden ember számára elérhetőek legyenek a biztonságos, megfizethető, hatékony, minőségi gyógyszerek és vakcinák.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza