Bejelentkezés
 
 
2023. július 17. (hétfő) 07:00Qubit

A kamaszkori önsértés lehetséges okairól

„Olyan nincs, hogy egy gyerek baromi boldog, jók a jegyei, csak egy kicsit vagdossa magát”

Mi lehet az oka, hogy egyre gyakoribb a kamaszok körében az önsértés? Mikortól és hogyan érdemes beavatkozni? Tekinthető-e megküzdési stratégiának, ha valaki szándékosan kárt tesz magában? Genetikai hajlam vagy környezeti hatás okozza, ha egy kamasz úgy igyekszik felhívni a környezete figyelmét arra, hogy a megküzdési képességeit meghaladó problémái vannak, hogy alkalmanként vagy rendszeresen kárt tesz saját magában? Hozzájárul-e a mobilhasználat és a folyamatos online jelenlét a kamaszok mentális egészségének a romlásához? Léteznek-e olyan kezelési módok, amelyek tudományosan bizonyított módon segíteni tudnak az önsértő tiniknek? Létezik-e rendszerszintű segítség az önsértő kamaszok számára Magyarországon? - veti fel a kérdéseket a Qubit.

A Boncasztal 3. epizódjában a kamaszkori önsértés lehetséges okairól, és következményeiről beszélgettünk az ELTE PPK Pszichológiai Intézetének gyermekkori mentális zavarok kutatócsoportjában dolgozó Horváth Lili pszichológussal és az úgynevezett alacsony küszöbű ellátásban dolgozó Török Zsófia szociális munkással.

Vissza
Kapcsolat Adatvédelem Számlaszámunk: 11100104-18180169-36000001 Látogatók: 12519812 Cikket olvasták: 345 Layout & Coding: Dexef Kft.