A Magyar Honvédség katonai kórháza alkalmas arra, hogy a sebesült katonák 95 százalékát, vagy akár többet is megmentsen.
A háború nemcsak a pusztításról szól, hanem az életről is - ezt nevezte a Vigorous Warrior 24 és Clean Care 24 többnemzeti katona-egészségügyi gyakorlat egyik legfontosabb üzenetének a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a szerdai kiemelt látogatói napon.
A Magyar Honvédség bakonykúti gyakorlóterén Vargha Tamás elmondta: 35 ország 1400 katonája vesz részt a közös gyakorlaton, amelyre hosszú idő óta készültek, s amely azt is mutatja, "együtt erősek és erősebbek vagyunk". Jelezte, hogy NATO-országok és partnerországok találkoztak a gyakorlótéren, és annak utolsó napján is azt bizonyítják: képesek életeket menteni.
Az államtitkár leszögezte: a háború arról szól, hogy ki tudja minél gyorsabban, minél több eszközét, harci technikáját, haditechnikáját megsemmisíteni az ellenségnek, miközben a katonák élete veszélyben van, többen sebesültek lesznek. Úgy vélte, ez a gyakorlat is bizonyítja, hogy a katonai egészségügyben dolgozók képesek életeket menteni, sebesülteket gyógyítani. Vargha Tamás hangsúlyozta: ezen képességek, mint a Magyar Honvédség Role 2-es szintű katonai kórháza a harctérhez közel is alkalmas arra, hogy a sebesült katonák 95 százalékát, vagy akár többet is megmentsen.
Az államtitkár a jelenlévőket angol nyelven köszöntve kiemelte: válságos időszak a mostani, hiszen háború zajlik Európában, háború dúl mindenfelé a világban. Megnyugtatónak nevezte ugyanakkor, hogy mennyi nemzet, partnerszervezet mozdult meg a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ felhívására. Mint fogalmazott: "a háborúkat nem lehet fegyverrel megnyerni, ugyanilyen fontos életeket menteni".
Vargha Tamás rámutatott: Magyarországon nagy hagyományai vannak a hadi orvoslásnak, amit bizonyít, hogy közel 15 éve Magyarországon alakult meg a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központja.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza