Ha ők nem vállalják januártól az új jogviszonyt, az valóban komoly fennakadásokat okozhat a fővárosi orvosi ellátásban.
3100 budapesti orvos, azaz a fővárosi orvosok 22 százaléka a jelenlegi feltételekkel nem írná az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, amely a jelentős béremelés mellett elfogadhatatlan kötöttségeket is jelentene - derül ki a Magyar Orvosi Kamara budapesti szervezete által végzett gyorsfelmérésből - tudta meg a telex.hu.
A három kérdésből álló anonim felmérést szerdán indították. A kb. 13 800 budapesti orvosi kamarai tagnak küldték ki azt az 1 perces online kérdőívet, amelyen a véleményüket kérdezték. Mint a kamara egyik tisztségviselője a Telexnek elmondta: őket is meglepte, hogy 48 óra alatt ilyen sokan, 3901-en válaszoltak. Ez a teljes tagság közel egyharmada (28 százaléka).
A Magyar Orvosi Kamara területi szervezete a következő eredményeket közölte:
A válaszadók 87,7 százaléka elutasítja, hogy új rendelkezések határozzák meg a másod-, harmadállások vállalásának lehetőségét.
93,7 százalékuk elveti az orvosok ilyen mértékű, 1+1 évre szóló kirendelhetőségét, amikor nincs egészségügyi veszélyhelyzet.
A válaszok 81,5 százalékából az derül ki, hogy jelen körülmények között az orvosok nem írnának alá olyan egészségügyi jogviszonyról szóló szerződést, amely ezeket a feltételeket tartalmazza.
A szerződést elutasítók a teljes budapesti orvosi kar 22 százalékát teszik ki (ennyien mondtak nemet a válaszadók közül), ami 3179 orvost jelent. Ha ők nem vállalják januártól a közalkalmazotti státuszt felváltó új jogviszonyt, az valóban komoly fennakadásokat okozhat a fővárosi orvosi ellátásban.
Tweet Megosztás Facebook-on Megosztás LinkedIn-en Vissza